چیجوری یک مشاور املاک موفق باشیم؟

 

افراد واسه اینکه بتونن ملک خوبی پیدا کنن یا ملک خود رو به فروش برسانند، احتیاج به کمک مشاور املاکی خبره و ماهر دارن. واسه همین از دیدگاه فردی که می خواد وارد این بخش ی کاری بشه یا الان در این بخش فعالیت می کنه باید بدونین که چه ویژگیا و مهارتایی لازمه تا اونا رو ایجاد یا تقویت کنین.

۱. ارتباطاتی مؤثر برقرار کنین

چیجوری یک مشاور املاک موفق باشیم؟ آموزشی

اگه خوش برخورد نباشید و ارتباطات ضعیفی داشته باشین، کارتون خوب پیش نخواد رفت. مشاورین املاک خوب و باتجربه با مراجعین خود در ارتباطی پیوسته هستن و به اونا کمک می کنن تا در مورد قیمتا، مشتریان، فروشندگان و اطلاعات جور واجور دیگر دید درست و خوبی پیدا کنن.

به عنوان یک مشاور املاک موفق که به همه ابعاد بازار خوب تسلط داره، باید با نظم و دقت شبکه ای ارتباطی واسه خود طراحی کنین. چیزی مثل یک پایگاه داده از خریداران، فروشندگان، سرمایه گذاران و تموم ذی نفعانی که در جوش خوردن معاملات ملکی نقشی دارن. با این کار می تونین به شکل بهتری موارد مناسب رو به هم پیوند بدین و در جریان شرایط بازار و تغییرات قرار بگیرین.

۲. فعال و پویا عمل کنین

اگه می خواید یک مشاور املاک موفق باشین باید جست و خیز لازم رو حفظ کنین و همیشه به دنبال مواردی باشین که مناسب فروشنده یا خریداره، و با دقت دو طرف رو در جریان نکات لازم بذارین. در بین این ارتباطات و فعالیتایی که انجام میدید، امورات بهتر پیش می ٰروند و شاید با افراد جدیدی هم رابطه برقرار کنین که در آخر به جلو بردن هرچه بهتر معاملات و راضی بودن دو طرف گفتگو بینجامد.

۳. شنونده ی خوبی باشین

مشاور املاک خوب باید شنونده ی خوبی هم باشه. یعنی به اندازه صحبت کنه و به خواستها و نیازای مراجعین اش دقت کافی داشته باشه تا بتونه اونا رو به درستی برآورده کنه. اگه می خواید یک مشاور املاک موفق باشین، نباید فقط خودتون حرف بزنین و با بلبل زبانی سر همه رو ببرین. خوب و دقیق گوش کنین تا با ارباب مراجعه به یک نتیجه مشترک و مناسب برسین و به همه سوالات خریداران خونه خوب جواب بدین.

۴. مشتریان رو شخصیت شناسی کنین

چیجوری یک مشاور املاک موفق باشیم؟ آموزشی

چیجوری یک مشاور املاک موفق باشیم؟ آموزشی

اگه مشاور املاک خوبی باشین، باید مشتری رو به سرعت و دقت بشناسین. روش رابطه و هماهنگی با افراد جور واجور متفاوته. بعضی از افراد دوست دارن که از راه تماسای تکراری با شما در رابطه باشن. در حالی که یه گروه دیگه تمایل دارن تا دورادور با شما رابطه داشته باشن.

با شناخت اخلاق و روحیه ی مشتری راه رابطه مناسب با اونو پیدا کنین تا رضایت اون هرچه بیشتر جلب بشه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   چگونگی راه اندازی کار و کاسبی؛ ۱۰ نکته واسه شروع کسب وکارتان در سریع ترین زمان ممکن

۵. حمایت گر و مشتری مدار باشین

مشاور املاک باید خوب از مشتری حمایت کنه. چون مراحل خریدوفروش ملک کار سختیه و استرس زیادی واسه دو طرف معامله در بر داره. پس باید بتونین به عنوان واسطه در معاملات این فشار و استرس رو واسه هر دو طرف کاهش بدین، مثلا می تونین با توضیح مواردی که واسه هر دوطرف مبهمه، مثل نکات حقوقی در خرید خونه یا اجاره ملک تجاری و موارد مهم در قرارداد اجاره نگرانی اونا رو برطرف کنین.

اگه مشاور املاک مورد و معامله خوبی رو پیدا و پیگیری کنه، به نفع خودش هم هستش و می تونه حق العمل بهتری دریافت کنه. پس حمایت و مشتری مداری به نفع همه هستش.

۶. معذوریتای زمانی رو درک کنین

واسه اینکه مشاور املاک موفقی باشین باید بتونین معذوریتای زمانی مشتریان رو در نظر بگیرین. باید بدونین که مشتری یا فروشنده در عجله و اضطراره یا وقت کافی واسه یافتن موارد مناسب تر و بهتر داره یا نه.

با دانستن محدود کردنای زمانی و وضعیت مشتری راحت تر بهش کمک می کنین.

۷. هدف مشتری رو شناسایی کنین

باید بدونین که هدف فروشنده از این معامله چیه. به دنبال سرمایه گذاری بیشتره یا از روی احتیاج دست به فروش ملک خود زده. خریدار چه جوری؟ بعد از خرید خونه اونو خواهد فروخت یا بازسازی می کنه و در اون می شینه.

باید بدونین که صاحب خونه ارتباطات عاطفی و احساسی با خونه داره یا نه؟ مثلا روند معامله خونه ای که منزل بابایی بوده با فروش خونه ای که از بین تعداد زیادی متعلقات و املاک فرد واسه فروش گذاشته شده، متفاوت هستش.

۸. خوش نام بمونین

چیجوری یک مشاور املاک موفق باشیم؟ آموزشی

مشاورین املاک موفق از معروفیت خوبی بین مراجعین قبلی خود برخوردارن. اونا می تونن قبل از ورود به مراحل گفتگو و بازدید و… شما رو به مشتریان و ارباب رجوعان اسبق خود برگشت بدن تا شما رو از تأثیرگذاری شون مطلع سازند.

گذشته از اینا کسب تجربه در کار مشاور املاک مثل هر حرفه ی دیگری نقشی اساسی بازی می کنه. اگه تازه کار هستین بهتره پیش فرد باتجربه یا مشاوری خبره، کارآموزی کنین یا از اون مشورت بگیرین و نظارتش رو روی فعالیت هاتون داشته باشین. این روزها همه چیز تحت تاثیر فناوری قرار گرفته.

الان به کمک پیشرفت برنامه ها، سایتا و اپلیکیشنا در دنیای وب، مراحل جست وجو، خریدوفروش و ملک دستخوش تغییراتی شده. واسه اینکه بتونین کار خود رو به عنوان مشاور املاکی به روز و همگام با تکنولوژی پیش ببرین، باید این بسترها رو خوب بشناسین و از اونا واسه پیشرفت ارتباطات کاری خود بهره بگیرین.

دسته‌ها: آموزشی